Polis Merkezi Amirliği’ne “Şehit Bülent Yurtseven” İsmi Verildi

            Iğdır Polis Merkezi Amirliği, 15 Temmuz 2016 gecesi hain darbe girişimi esnasında Özel Harekat Daire Başkanlığında görevli olan Iğdır nüfusuna kayıtlı Başkomiser Bülent Yurtseven  isminin verildi.

Şehit Bülent Yurtseven, Polis Merkezi Amirliği olarak değiştirilmesi sebebiyle Vali Enver ÜNLÜ ve eşi Sema Hanımefendi,  İl Emniyet Müdürü Melih EKİCİ, Protokol Üyeleri, Kurum Müdürleri, Şehit ailemiz ve yakınları,  emniyet mensuplarının katılımlarıyla Şehidi anma programı düzenlenlendi.

Duygusal anların yaşandığı programda konuşan valimiz; ‘’Türk milletinin tarih boyunca kurmuş olduğu bütün devletlerde hiçbir zaman devletin yönetim merkezi, yani başkenti bombalanmamıştı. Ama bu defa düşman dışarıdan değil içimizden çıkmıştı. Dış istihbarat teşkilatlarının maşası olan Fetö denen devlet ve millet düşmanı bu hain örgüt, Türk Milletini ve Türk Milletinin başkentini bombalamaktan çekinmemişti. Konu vatansa gerisi teferruattır diyen bu necip milletin bir ferdi olan Şehit Başkomiser Bülent Yurtseven kardeşimizde bu anlayışla gözünü kırpmadan şehadet şerbetini içmiş, önce Türkiye’nin sonra da Iğdırlıların kalbinde kutsal ve şerefli yerini almıştır. Buradan hakkın rahmetine kavuşmuş tüm şehitlerimiz için konuşuyorum.

 Geriye bıraktığınız ailenizin tüm fertleri Türk milletine ve Türk devletine emanettir. Şehidim sen rahat uyu, emin olunuz ki bu millet ve bu devlet bu konuda üzerine düşen her vazifeyi yerine getirmekten geri durmayacaktır. ‘’ şeklinde açıklamalarda bulundu.

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir Cevap Yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.