Iğdır Kanser Taramasında Türkiye’de İlk 3’ü Hedefliyor

 

İl Sağlık Müdürlüğü tarafından yürütülen çalışmalar neticesinde “Kanser Tarama” başlıklı duyuru, “Taşımalı Sistemle” merkez ve 3 ilçemizde Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından tahsis edilen araçlarla birlikte, vatandaşların evlerinden alınarak KETEM’ de tüm taramaları yapılıp tekrar evlerine bırakılırken, gelen kadınlara da hediyeler veriliyor.

            Iğdır İl Sağlık Müdürü Dr. Alpaslan Erol konu ile ilgili yaptığı açıklamada; Sağlık hizmet standartlarında en yükseğe ulaşma hedefiyle yola çıkan KETEM biriminde ücretsiz olarak yapılan taramalara devam ediliyor. Taramalar kapsamında Rahim Ağzı Kanseri, Kolon Kanseri ve Meme Kanserleri üzerine tetkikler yapılıyor. 2016 yılında ilimizde Kanser Tarama verilerine göre ,8 bin 933 kişi taranmışken, 2017 yılı ilk yedi aylık verilere göre ilimizde 6 bin 356 kişi tarandı.Hedefimiz Türkiye’de İlk 5te olan ilimizi ilk 3’e taşımaktır.

            Dr.EROL; İlimizde yürütülen kanser taramalarında emeği geçen tüm Aile Hekimlerimizi, Aile Sağlığı Elemanlarımızı, KETEM personelini ve Halk Sağlığı Müdürlüğü personellerini tebrik ve teşekkür ediyorum. Kanser Taramaları ve Kanser Farkındalık etkinliklerinin ilimizde etkin olarak yürütülmeye devam edeceğini Kanser Taramasını yaptırmak isteyen tüm vatandaşlarımızın önce Aile Hekimine başvurarak bilgi almasını ve kanser taraması yaptırmak üzere KETEM’e davet ediyoruz. Erken Teşhis Hayat Kurtarır!” dedi.

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.